Kalendar  

 

Stalo se ... ve školním roce 2018/2019 (školní družiny)

Strašidla na zámku  -  4.listopadu

stalo_se_2018_SD_strasidla_4_11_2017

 

 

Děti z turistického kroužku se tentokrát vypravily na pěší výlet za strašidly. Cílem byl zámek v Horní Libchavě, kde se to strašidly přímo hemžilo. Dětinejdříve absolvovaly pohádkovou prohlídku s Bílou paní, potom shlédly pohádku – Jak sousedka strašila. Se strašidly si také zasoutěžily a nakonec si prohlédly strašidelné sklepení. Trochu strachu u každého asi bylo, ale hezké zážitky z celého dne měl každý.

(fotogalerie)

 

 

 

Kouzelník Reno - 11.října

stalo_se_2018_SD_kouzelnik_Reno_11_10_2017

 

Kouzelník Reno dokázal zaujmout a  zapojit do programu nejen děti, ale i paní vychovatelky. Pobavil i rozesmál, připravil dětem krásný zážitek a zpříjemnil tak všem středeční odpoledne.
Děti to moc bavilo a určitě se těší na příští vystoupení
.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Stalo se ... ve školním roce 2016/2017 (školní družiny)

Den dětí  31.5.

Stalo_se_2017_SD_den_deti_31_5_2017

 

Tradiční oslava Dne dětí proběhla ve středu na školním dvorku. Na děti čekaly soutěže a samozřejmě i odměny. Poděkování patří žákům 5.A, kteří pomohli s organizací zábavného odpoledne.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

Lemberk  27.5.

stalo_se_SD_2017_Lemberk_27_5_2017

 

Na poslední výlet v tomto školním roce si děti vyjely do Jablonného v Podještědí a na zámek Lemberk. Počasí se vydařilo a všichni už se určitě těší  na další výlet po prázdninách.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

 

Přírodovědná hra   18.5.

stalo_se_SD_2017_Prirodovedna_hra_18_5_2017

 

Za slunečného počasí proběhl na školní zahradě už 3. ročník přírodovědné hry. Děti poznávaly rostliny, stromy, zeleninu, ale i dopravní značky ahodiny. Někteří udělali méně chyb, někdo naopak hodně. Ale všichni se proběhli, pobavili i poučili. Na všechny čekala malá sladká odměna.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Maškarní karneval  10.2.2017

stalo_se_2017_SD_karneval_10_2_2017

 

 

Piráti, kuchaři, indiáni, princezny, kočičky a spousta dalších masek. Ti všichni se vydali  v pátek na maškarní karneval do klubovny. Čekalo je zábavné odpoledne plné her, soutěží a tance.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

Jedlová – 28.ledna

stalo_se_SD_2017_Jedlova_28_1_2017

 


Byla to přímo mrazivá výprava. Děti cestou dováděly ve sněhu a zimu si nikdo nepřipouštěl. Ovšem na samém vrcholu foukal tak silný vítr, že všichnimuseli vynaložit hodně sil, aby se dostali do hospůdky na horký nápoj.  Bohužel k tomu byla ještě taková mlha, že rozhled nebyl žádný.  Zpáteční cesta uběhla rychle, protože všichni sedli na své jezdíky a frčeli dolů na nádraží.  Potom už se těšili na domácí teploučko.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Zimní a vánoční čas

stalo_se_2016_SD_vanocni_cas_2016

 

Jako každý rok v předvánočním čase děti pekly perníky. Některým chutnaly tak moc, že chvilku po vybrání z trouby je všechny snědly. Jiné děti si je však ušetřily a druhý den je zdobily sladkou polevou. Ozdobené perníky byly krásné a chutnaly dvojnásob. První školní den v lednu jsme se dočkali sněhu a tak hurá ven, abychom si ho užili.

(fotogalerie)

 

 

 

 

Čertoviny  5.12.2016.

stalo_se_SD_2016_certici1_5_12_2016

 

Zábavné odpoledne pro malé čertíky , čertice a andílky proběhlo v pondělí  5. prosince v klubovně školy. Čerti , tančili,soutěžili až se proplazili dopeklaa na závěr  tunelem prolezli zpět do školy.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Kouzelnická show - 24.11.2016

stalo_se_SD_2016_kouzelnici1_24_11_2016

 

Ve čtvrtek 24.listopadu  k nám přijel kouzelník Reno, který děti pobavil a rozesmál. Poutavá hudba, zábava,  kouzla a  vše zakončeno efektním objevením živého králíka.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Svatomartinský jarmark     12. 11.2016

stalo_se_2016_SD_Svatomartinsky_jarmark_12_11_2016

 

 

Výlet do Brniště na Svatomartinský jarmark absolvovaly děti z turistického kroužku v sobotu 12.listopadu. Stezka hastrmanů, která je předevšímzábavnou  a také naučnou stezkou pro děti,nás provedla okolím vod a mokřadů uprostřed krásné podzimní přírody podralského regionu.  Na jarmarku děti přivítala veselá hudba , spousty  stánků a bohatý program.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Výprava za draky - 8.10.2016

stalo_se_2016_SD_draci_8_10_2016

 

Po seznámení s pověstí o dracích jsme se vydali  na Svárov. Celkem nás čekalo sedm zastávek, kde se plnily různé úkoly. Některé byly lehčí, jiné malinko těžší. Například na náměstí jsme měli nalézt knihkupectví U Draků a zjistit, proč se tak jmenuje. I to jsme zjistili. Ochotně  nám o tom povyprávěla paní prodavačka přímo v obchůdku. Po splnění všech úkolů jsme v lese na Svárově objevili dračí sluj, vysvobodili uvězněnou princeznu a nedaleko jeskyně našli i schovaný dračí poklad.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

(Školní rok 2015/2016)

Dětský den - 1.6.2016 

stalo_se_SD_Detsky_den_1_6_2016


Ve středu 1.června se na školním dvoře uskutečnil již tradiční dětský den. Děti soutěžily na různých stanovištích, kde předvedly své dovednosti,pohybové vlastnosti a postřeh. Závěrem byli všichni soutěžící odměněni drobnými odměnami. Poděkování patří starším spolužákům, kteří pomohli s organizací.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Skalní tvrz Jiljov – sobota 14.5.2016

stalo_se_SD_Jiljov_14_5_2016

 

Naši malí turisté se tentokrát vypravili vlakem do Zahrádek a odtud pěšky na tvrz Jiljov. Počasí nám přálo a všichni účastníci byli spokojení.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Vědomostní kvíz  11.5.2016

stalo_se_SD_kviz_11_5_2016


22 obrázků s různou tematikou bylo rozmístěno na školní zahradě.  Děti ze školní družiny měly za úkol všechny obrázky najít a  určit správnouodpověď. Poznávaly dopravní značky, hodiny, květiny, zeleninu a stromy. Některé děti hodně chybovaly, jiné měly své kartičky vyplněné téměř bez chyby. Na závěr čekala na všechny malá sladká odměna.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Kamzičí studánka   12.3.2016

stalo_se_SD_Kamzici_st_12_3_16

 

 

Výlet do předjarní přírody na úpatí Klíče absolvovaly děti z turistického kroužku. Počasí bylo  ještě dost chladné, ale i tak se výlet vydařil.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Maškarní karneval 19.2.2016

stalo_se_SD_maskarni_19_2_16

 

 

Dnes odpoledne do školní družiny dorazily děti v maskách nejrůznějších bytostí. Rytíři, námořník, kovbojové, indiáni, čarodějnice, princezny, všemožné kočkovité šelmy a další masky obsadili klubovnu. Všichni tančili, soutěžili, dováděli a pěkně si to užívali. Na závěr čekala každého  malá odměna.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Dárky pro budoucí prvňáčky.

stalo_se_SD_zviratka_pro_prvnaky_unor_2016

 

5. února 2016 proběhne na našíškole zápis dětí do prvních tříd. Děti ze školní družiny Srdíčko připravily pro budoucí prvňáčky malé dárečky.Roztomilé ovečky, barevné klauny, stojánky na pastelky a veselá zvířátka. Přejeme všem budoucím prvňáčkům hodně úspěchů při zápisu a nástupu do první třídy.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Vánoční hvězdy:

stalo_se_SD_hvezdicky_4_11_15

 

V listopadu již probíhají přípravy na vánoční svátky, každým rokem děti vyrábějí krásné vánoční hvězdy. Dovednost ve stříhání, lepení a zručnost, vše si můžete prohlédnout na vyzdobených oknech školní družiny.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 


Výtvarná soutěž:

stalo_se_SD_vytv_soutez_10_12_2015

 

Každým rokem probíhá ve školních družinách výtvarná soutěž. Tentokrát na téma "Máme rádi zvířata". Výtvarné soutěže se zúčastnily děti ze všechdružin. Třetí místo obsadila žákyně Šmejcká Katka z družiny Srdíčko, druhé místo obsadila žákyně Baráková Libuška z družiny Sluníčko a na prvním místě se umístily žákyně Másilková Lucie a Zdražilová Sarah, obě z družiny Srdíčko. Vítězům blahopřejeme, všem ostatním děkujeme za účast. Všechny výtvarné práce si můžete v originále prohlédnout na nástěnkách ve škole.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Čertoviny:

stalo_se_SD_Certoviny_4_12_15

 

 

Čtvrtého prosince probíhaly ve školní klubovně "Čertoviny", děti ze všech oddělení školní družiny se převlékly do masek čertů a čertíků. V průběhu odpolední akce děti soutěžily, tancovaly, náramně se bavily. V závěru bylo vyhlášení vítězů výtvarné soutěže, děti dostaly diplomy a odměny.

(fotogalerie)

 

 

 


Vánoční svícny:

Na výtvarném kroužku děti vyrobily jako dárek pro své rodiče nádherné svícny. Můžete se podívat na fotografie, hezké, že?stalo_se_SD_svicny_22_11_2015

 

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 


Vánoční besídka:

stalo_se_SD_besidka_17_12_15

 

 

Jako vždy, i letos si děti uspořádaly vánoční besídku. Ochutnávka cukroví, koledy, básničky, tancování, prostě dobrá a již předvánoční atmosféra apohoda. V závěru besídky děti našly pod stromečkem dárky, které si vzájemně připravily

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Předvánoční čas ve "Sluníčku"

stalo_se_SD_predvanocni_Slunicko_12_2015

 

Na návštěvu přišli čerti s Mikulášem a potom na děti čekalo odpoledne plné tance, her a soutěží. Další dny si děti upekly a ozdobily perníky,vyrábělypapírové zvonečky, ryby, řetězy a jiné vánoční ozdoby. Všichni už se nemohou dočkat chvíle, až zazvoní zvonek a Štědrý den bude tady. Hezké vánoce!

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Samuelova jeskyně   6.12.2015

stalo_se_SD_Samuelova_jeskyne_6_12_2015

 

 

Autobus nás dovezl do Sloupu a ne příliš dlouhou cestou jsme se vydali do jeskyně.  Po trase jsme plnili čertovské úkoly. A protože to byl vánoční výlet, zapálili jsme si v jeskyni svíčky, prskavky a zazpívali koledy. Nechyběla ani ochutnávka cukroví, které maminky přibalily dětem do baťůžku. Přes skalní vyhlídky jsme došli k lesnímu divadlu a tam výlet končil.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

"Strašidelný den" ve školní družině Kočička - 27.10.2015

stalo_se_SD_strasidelny_den_27_10_15

 

27. října proběhl ve školní družině Kočička "Strašidelný den". Děti i paní vychovatelka si připravily strašidelné kostýmy. Celé odpoledne se pak v družině neslo v duchu soutěží a her. Nejprve proběhla soutěž ve strašidelném malování, z něhož můžete vidět ukázky na fotografiích. Strašidla se pobavila při Vrhu useknutou hlavou, Dýňové židličkované, Předávání mrtvého medvídka a jiných povedených hrách.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Stezkou hastrmanů na Svatomartinský jarmark - 7.11.2015

stalo_se_SD_stezka_Hastrmanu_list_2015

 

 

Naši turisté se tentokrát vypravili vlakem do Brniště.  I když počasí moc nepřálo-byla mlha a mrholilo, úspěšně splnili úkoly na stezce hastrmanů adošli k Ekocentru, kde právě probíhal jarmark k oslavě svatého Martina. Některé děti se zúčastnily výtvarných dílen, kde si mohly vyrobit mýdlo, maňáska z podkolenky, nebo papírového koně.  Vydaly se také po krátké cestě za pokladem a samozřejmě si nakoupily nejen pro sebe hezké dárečky.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

Tajemství stromů - 3.10.2015

stalo_se_SD_tajemstvi_stomu_3_10_15

 

První výlet turistického kroužku směřoval do Dubice a do blízkého lesa.
Sešlo se 20 dětí, které byly natěšené na to, co je v lese čeká. Nejdříve si každý našel svůj strom. Ten potom prozkoumal, pojmenoval a nakreslil. Později si děti z rozstřihaných vět sestavily pohádku O Stromu a hlavně kluci si zahráli šiškovou bitvu. Zajímavé bylo také chodit po lese se zrcadlem, koukat do něj a pozorovat vrcholky stromů a krásně modrou oblohu. Čas rychle utíkal, děti si zahrály ještě několik her a už jsme  se všichni museli vracet k domovu.

(fotogalerie)

 

 

 

Stalo se ... ve školním roce 2014/2015 (školní družiny)

Dětský den ve školní družině - 29.5.2015

stalo_se_SD_detsky_den_29_5_15

 

V pátek 29. května oslavily děti ze školních družin Den dětí. Na školním dvoře si mohly vyzkoušet svoji zručnost v různých disciplínách - jízda na koloběžkách, chůze na chůdách, hod míčem na koš, házení pohledů na cíl, kroužení obručí, aj.. Počasí nám přálo a děti si s chutí zasoutěžily. Odměnou pro ně byly drobné hračky a nějaká ta sladkost.

Iveta Lorencová

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

"Kinematovlak" v České Lípě - 21.5.2015

stalo_se_SD_kinematovlak_21_5_2015


Kinematovlak je tradiční akcí doprovodného programu ZLÍN FILM FESTIVALU. Vlak vyráží napříč Českou republikou a ve čtvrtek 21. května dojel i do České Lípy. Vlak má tři vagóny:
Promítací vůz- vagón je upravený do podoby promítacího sálu a promítají se v něm pohádky.
Vláček Hráček- vagón, který je přebudovaný na hernu.
Historický vůz- nechává děti nahlédnout do historie železnice a měst, ve kterých žijí.
Děti z družiny Sluníčko si celý vláček prohlédly, podívaly se na pohádku a na závěr dostaly balíček propagačních materiálů- omalovánky, pexesa, magnetky  a malou dobrotu.

(fotogalerie)

 

 

 

Poznej přírodu - 13.5.2015

stalo_se_SD_poznej_prirodu_16_5_15

 

Ve středu 13.května byla na školní zahradě  připravena  pro děti z družiny  přírodovědná hra. Každé dítě mělo za úkol najít všech 22 obrázků a poznat, co je na obrázku.  Děti určovaly správné názvy květin, stromů, ale i dopravních značek. Po skončení a vyhodnocení byl každý účastník odměněn malou sladkostí.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Výlet do Zákup   25.4.2015

stalo_se_SD_Zakupy_25_4_15

 

Tuto krásnou jarní sobotu využily děti z turistického kroužku k výletu do Zákup. Navštívily nově upravený zámecký park, strašidelné zámecké sklepení a samozřejmě  si prohlédly místního medvěda Medouška.  Nechyběly hry, plnění  připravených  úkolů a na závěr  ani zmrzlina.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

"Bledule v Pekle" - 28.3.2015

stalo_se_SD_Bledule_28_3_2015

 

V sobotu 28. března se uskutečnila výprava dětí do Pekla. V této době tady kvete velké množství bledulí a tak se naskýtá všem turistům velká podívaná. A turistů tu bylo v sobotu opravdu hodně. V údolí nás zaujaly všechny přírodních krásy. Nejen bledule a ostatní jarní květiny, ale i krásné skalní útvary a ve vodních tůních žabky a jejich vajíčka. Jarní příroda se probouzí a děti už se těší na další výlet.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Sportovní odpoledne ve školní družině - 6.března

stalo_se_SD_sportovani_6_3_15

 

 

Ve školní družině si děti nejenom hrají a malují, ale také sportují. V pátek se sešly v tělocvičně na sportovním odpoledni. Soutěžila celá družstva v různých disciplínách. Děti si užily odpoledne plné zábavy, sportovního nadšení, touhy po vítězství a především pohybu.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Maškarní karneval  20.2.2015

stalo_se_SD_karneval_20_2_2015

 

Zábavné odpoledne plné masek, soutěží a tanečků bylo jako stvořené pro řádění na tanečním sále. Dostavilo se přes 60 různých maskovaných postav a postaviček. Představili se  kovbojové, princezny, kočičky, ježibaby, indiáni, víly, kouzelníci, a spousty dalších.
Na závěr došlo k vyhlášení a odměnění nejlepších masek.  A protože krásné byly všechny masky, odměny a diplomy si odnesly úplně všechny děti.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Výlet na Tolštejn - 14.2.2015

stalo_se_SD_tolstejn_14_2_2015

 

Aby si děti užily trochu opravdové zimy a sněhu, vyrazily v sobotu s turistickým kroužkem do Lužických hor. Hned na nádraží v Jedlové bylo dostatek sněhu a tak celou cestu na Tolštejn mohly děti řádit, radovat se a užívat krásného zimního počasí.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

Vánoční přípravy ve školní družině Sluníčko - 5.12.2014

stalo_se_SD_vanocni_pripravy_5_12_14

 

 

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

 

Zdobení vánočního stromečku na náměstí TGM - 28.11.2014

stalo_se_SD_zdobeni_stromku_28_11_14

 

Starší žáci s paní učitelkou Bubákovou  vyrobili v keramické dílně  ozdoby na vánoční stromek. Den před slavnostním  rozsvícením velkého stromu se děti ze školní družiny Sluníčko vydaly na náměstí, aby stromeček určený pro naši školu ozdobily.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

 Máchovo jezero a Úštěcká šatlava stalo_se_SD_Machovo_jezero_rijen2014 - říjen 2014


V říjnu a listopadu se holky a kluci z turistického kroužku vypravili na  výlet k vypouštěnému Máchovu jezeru a do městečka Úštěk.  V Úštěku  si prohlédli místní šatlavu, ve které jsou vystaveny různé mučící nástroje. Ty  samozřejmě museli všichni vyzkoušet na vlastní kůži.  Strach v podzemní mučírně však měli skoro všichni. Nejzábavnější byla klouzačka z jednoho patra do druhého. Ze  šatlavy jsme vyrazili na prohlídku městečka a k jezeru Chmelař.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Létající draci - 20.10.2014

stalo_se_SD_Draci_20_10_2014

 

 

K podzimu patří pouštění draků.  Proto i děti z naší družiny využily krásných, větrných a prosluněných dnů k tomu, aby své draky vyzkoušely. Některým drakům se do nebes moc nechtělo, ale většina vyletěla pěkně vysoko. A byla to pěkná podívaná.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

 

První týden ve školní družině (září 2014)

stalo_se_SD_1_9_2014

 

1.září začal nový školní rok také ve školní družině. Během prvního týdne se všechna oddělení zaplnila do posledního místečka. Starší děti se vrátily po prázdninách plné energie a elánu. Noví prvňáčci byli ze začátku trošku zaskočeni z nového prostředí, ale brzy zjistili, že ve družině je čas na hraní, zábavu a sportování a že spolu se staršími dětmi vytvoří nové kamarádské kolektivy.  Paní vychovatelky přejí všem dětem, aby se jim v Srdíčku, Sluníčku a Kočičce líbilo a vždy po vyučování se do družiny těšily.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Stalo se ... ve školním roce 2013/2014 (školní družiny)

Atletický trojboj - 23.6.2014

stalo_se_SD_trojboj_23_6_2014

 

Za příjemného slunečného počasí- v pondělí 23.6., proběhlo na školním hřišti sportovní odpoledne pro děti ze školní družiny. Děti závodily ve třech atletických disciplinách: skok do dálky, hod kriketovým míčkem a běh. Na každého závodníka čekala sladká odměna a na ty nejlepší i diplom.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Výlet k Máchovu jezeru - 24.5.2014

stalo_se_SD_Machac_24_5_2014

 

 

Další úspěšný výlet našeho turistického kroužku se uskutečnil v sobotu 24. května. Tentokrát jsme se vydali do Starých Splavů,  k Máchovu  jezeru.  Užili jsme si hezký den, i když trochu bouřilo a sprchlo. Vyšplhali jsme na vrch Šroubený a vyřádili se v lese i na pláži.  Na příští výlet si budeme muset počkat do nového školního roku.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

Výtvarná soutěž školních družin - květen 2014

stalo_se_vytv_soutez_SD_kveten_2014

 

I tento školní rok proběhla v měsíci květnu ve školních družinách výtvarná soutěž na téma prázdniny. Do soutěže bylo zařazeno šedesát výkresů. Děti pak svým bodováním vybíraly nejhezčích patnáct obrázků. Odměnou pro vítěze byly diplomy a sladké odměny. Na prvním místě se umístila Lucie Másilková ze školní družiny Srdíčko, na druhém místě se umístila Petra Kozderková ze školní družiny Kočička a třetí místo obsadily Daniela Ziková ze školní družiny Srdíčko a Zuzana Míglová ze školní družiny Sluníčko. Závěrem gratulujeme vítězům, ale i všem dětem, které se výtvarné soutěže zúčastnily.

I.Lorencová

(fotogalerie)

 

 

 

Vranovské skály a Juliina vyhlídka - 5.4.2014  

stalo_se_SD_Juliina_vyhl_5_4_2014

 

 

První jarní výlet našeho turistického kroužku směřoval na Vranovské skály a Juliinu vyhlídku.  Čekalo nás příjemné jarní počasí a 8 km, které děti šlapaly z nádraží v Mimoni. Bylo trochu zataženo, viditelnost do dálky mohla být lepší, ale náladu to nikomu nezkazilo.

 

V.Hodermarská

(fotogalerie)

 

 

 

Vánoční výlet 14.12.

stalo_se_SD_vanocni_vylet_14_12_2013

 

 

Čekání na Štědrý den si krátily děti z turistického kroužku na výletě . Cíl byl tentokrát ve Sloupu. Ve Velké cikánské jeskyni vytvořily krásnou vánoční atmosféru. Nechyběl oheň na opékání, při zapálených svíčkách a prskavkách si zazpívaly vánoční písničky a koledy. Na závěr si v lese našly i malé dárečky.

V Hodermarská

(fotogalerie)

 

 

 

Putování s detektivem Vrťapkou – 16.11.2013

stalo_se_SD_Vrtapka_16_11_2013

 

 

Děti z turistického kroužku se tentokrát proměnily v horolezce a vypravily se do hor, s detektivem Vrťapkou. Pátraly po věcech, které se ztratily předcházející horolezecké skupině. Naši horolezci zdolali vrcholy dvou nejvyšších hor světa - v našich místních podmínkách to byla Malá a Velká Hůrka na Svárově. Vše dobře dopadlo, výprava se vrátila v pořádku domů.

V. Hodermarská

(fotogalerie)

 

 

 

 

Divadélko Koloběžka ve školní družině – 5.11.2013

stalo_se_SD_Div_Kolobezka_5_11_2013

 

V úterý 5. listopadu navštívilo děti v družině DIVADÉLKO KOLOBĚŽKA. Houbařská pohádka byla doprovázena veselými písničkami a všem se moc líbila.

 

 

(fotogalerie)

 

 

 

 


Za lesními skřítky – 28.9.2013

stalo_se_SD_lesni_skritci_28_9_2013

 

Modrá obloha, sluníčko, pohoda a les plný skřítků. To vše čekalo na děti z turistického kroužku v sobotu 28.září. Děti se vypravily na výlet do blízkého okolí- kolem Špičáku.  Po vyluštění tajného hesla „Koukej se pod nohy, koukej kam šlapeš!“ se dětem otevřel les, ve kterém mohly vidět třeba Vampýrka pisklavého, Houbábinku nazelenalou, Bábrlinku borůvkovou a spoustu dalších skřítků. Děti jim postavily krásná lesní mini obydlí, splnily úkoly, zahrály si hry a hlavně posvačily.  Domů se všichni kluci i holky vraceli spokojení a určitě se těší na další výlet.

(fotogalerie)

 

 

 

 

cara01

Školní rok 2012/2013

"Noční velikonoční putování" - 27.3.2013

stalo_se_SD_Vel_putovani_brezen_2013

Velikonoční prázdniny začaly netradičně některým dětem z turistického kroužku.
Sešly se večer ve škole. Ve družině si připravily své pelíšky na spaní, sbalily si baťůžky a vyrazily na noční putování. Rozdělily se do dvou skupin a cestou rozbalovaly barevná vajíčka, která jim určovala další směr cesty. Bylo jich celkem osm a v každém z nich našly děti ještě úkol, který bylo nutné splnit. Po třech hodinách cesty kolem České Lípy dorazili kluci i holky opět do školy, kde je čekala sladká odměna. Příjemně unaveni všichni po půlnoci usnuli a ráno po snídani se rozešli domů.

 

(fotogalerie)

 

 

Karneval školních družin - 21.2.2013

stalo_se_SD_karneval_21_2_2013

 

Indián, čertíci, Pipi dlouhá punčocha, princezny, myška, kočička, motýlek a plno dalších masek se sešlo ve čtvrtek 21.února na karnevalu ve školní družině. Tančilo se, soutěžilo a řádilo. Na závěr veselého odpoledne čekala každou masku malá odměna.

(fotogalerie)

 

 

 

 

 

 

cara01

Školní rok 2011/2012

Sportovní odpoledne - 14.6.2012

stalo_se_SD_sport_den_14_6_2012

 

Sportovní odpoledne prožily děti ze školní družiny ve čtvrtek 14.6.2012...


Příjemnému počasí odpovídaly i sportovní výkony. Soutěžilo se ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem.Výkony byly obdivuhodné a na závěr byly náležitě odměněny.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Středa 30. května...

stalo_se_SD_den_deti_30_5_2012

Byl krásný slunečný den a děti ze všech oddělení školní družiny si na školním dvoře vyzkoušely své dovednosti .
Zúčastnily se dětského dne, na kterém bylo spousty soutěžních disciplín. Například : házení míče do koše, jízda na koloběžce, přenášení kelímků s vodou na zádech, kopání míče do branky a ještě mnoho dalších.
Za vyhrané lístečky si mohly v připraveném obchůdku nakoupit sladkosti, nebo jiné vysněné věcičky. Odpoledne se vydařilo a děti odcházely spokojeně domů. Poděkování patří žákům 2. stupně, kteří pomáhali s organizací.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Výtvarná soutěž školních družin - "JARO" - Březen 2012

stalo_se_SD_vytv_soutez_Jaro_4_4_2012

V měsíci březnu proběhla ve školních družinách výtvarná soutěž na téma: ,,Jaro''. Z každého oddělení bylo vybráno sedm nejhezčích výkresů,které byly vystaveny na nástěnce.Děti pak svým bodováním vybraly deset nejlepších prací,které byly odměněny diplomem a sladkou odměnou. Na prvním místě se umístila B.Procházková,na druhém místě Š.Kubíčková a na třetím místě G.Sabadošová. Všechny děti,které se soutěže zúčastnily,dostaly sladkou odměnu.

 

(fotogalerie)

 

 

 

Maškarní karneval školních družin

stalo_se_SD_Maskarni_10_2_2012

 

 

V pátek 10. února se všechny děti ze školní družiny vypravily na maškarní bál. Tančily, soutěžily a řádily celé odpledne. Na parketu se předvedli klauni, princezny, kočičky, mažoretky, noční víly, kouzelníci a kouzelnice, bílé paní a spousta dalších masek. Na závěr čekala na každou masku malá odměna a diplom.

 

(fotogalerie)

 

 

 

 

Základní škola, Česká Lípa, Školní 2520, příspěvková organizace

Školní ul.2520, 47005 Česká Lípa

IČP : 1001531116

IČO: 709 82 198, tel./fax: 487 822 920

e-mail: info@zs-sever.cz

bankovní spojení:  UniCredit Bank Czech Republic, a.s. , 210 658 7929 / 2700